2.HRL-jug: What happens in Metković, stays in Metković!

2.HRL–jug , 12.kolo
RK METKOVIĆ 1963 - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 22:22(8:11)
Eto ga...stigao je nastavak drugoligaškog rukometnog natjecanja na Jugu. I odmah derbi za nas! Direktni okršaj nas prvoplasiranih protiv druplasirane ekipe Metkovića 1963. Gore ili bolje nije moglo početi. Kako se uzme... No, bilo kako bilo, znalo se da će utakmica biti teška, tvrda, napeta i neizvjesna. I predviđanja nisu bila pogrešna. Završilo je na kraju poštenom podjelom bodova, ali mi se nekako čini da smo mi na kraju izgubili bod, a oni osvojili jedan! Uspkos činjenici da su oni bili domaćini, a mi gosti...

Derbi je počeo izjednačeno i odlučno s obje strane. Prvo su domaći poveli 2:0, a da bi mi preokrenuli na 3:2 i sve to u prvih 10 minuta. Izjednačeni rezultat držao se do stanja 7:7 i kad je semafor pokazivao 20. minutu susreta, a onda smo se uspijeli malo odlijepiti od tvrdih Metkovaca i u narednih 10 minuta do kraja prvog poluvremena serijom od 1:4 odlazimo na toliko potrebni desetominutni odmor s rezultatom 8:11.

U nastavak susreta smo ušli podosta sigurno. Uzaludno su Metkovci pokušavali stići našu prednost od 4 gola razlike. Nismo se nikako dali stići. Tvrdo u obrani, a u napadu se ponešto već i zabije. I onda nam se u 45. minuti susreta otvori prilika za riješiti utakmicu i mi ju prokockamo. Domaćinu su bila isključena 2 igrača, a mi smo imali rezultat u našu korist od 14:18. I umjesto da mi zabijemo 2-3 gola i ne primimo nijedan, dogodi se suprotno. Zbog naših tehničkih grešaka u napadu gubimo 2 lopte te primamo 2 gola s igračima više i domaćini nas rezultatski sustižu. Ovo kao da nas je presjeklo jer sve do 53. minute susreta nismo uspjeli zabiti gol, a kao posljedica se javilo vodstvo Metkovića od 19:18.

No, tada ipak nismo izgubili glavu. Zbili smo redove, dali i posljednje atome snage i ipak izvukli nerješeno u zadnjem napadu utakmice, 6-7 sekunda prije kraja susreta. Što se događalo u tih duuugih 6-7 sekunda i u vremenu nakon posljednjeg sučevog zvižduka, nije sada više ni bitno. „What happens in Vegas, stays in Vegas!“... Važno je jedino da nije bilo negativnih posljedica i da su oba protivnika mogla biti ujedno i zadovoljna i nezadovoljna. Mi ćemo i dalje predvoditi karavanu, a drugi neka nas pokušaju stići...