2.HRL-jug: Više nema neporaženih

Split, SC Gripe, 16.11.2008.
2.HRL-jug, 8.kolo
RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC – RK METKOVIĆ 1963 27:23(11:11)
Pošto svi imaju neke obaveze, doša i na mene red da napišem nešto o nedjeljnoj utakmici.
Igralo se u „normalnu“ uru, pa se moglo i pošteno marendat, pa tako i odigrat utakmicu.
U goste nam je doša vodeći u ligi, Metković 1963, koji je u sedam utakmica ubilježio isto toliko pobjeda, pa je na papiru glasio za favorita. Ali samo na papiru! Nastupili smo bez kadeta (osim Cuje) koji su gostovali u Samoboru kod „Rudara“ i „Medvešćaka“,ali s povratnikom u ekipu Ninom Ćokom...

Tekst: Vedran Jerčić
Fotografije: "DUO RA" (Ranka & Rake)

Utakmica je počela našim vodstvom i to pogotkom A.Ivaniševića kojem metkovci odmah  daju "flastera", te se igra nastavlja „pet na pet“ a u toj igri dominiraju dugoraćani. Igra se „gol za gol“ te se tako i odlazi na poluvrijeme s rezultatom 11:11.

Zagrijavanje

U drugom poluvremenu se nastavlja „gol za gol“, no Dragovoljci čine par grešaka te metkovci odlaze na dva razlike. No, glave su ostale hladne, i ne samo da dugoraćani vraćaju rezultat već bježe čak i na pet razlike i utakmica je praktički bila riješena. Metkovci pokušavaju „presingom“ učiniti čudo ali im to ne uspijeva, te se utakmica mirno privodi kraju.

Počelo je čvrsto...

Treba pohvaliti odličnu igru obrane i u napadu efikasne Ljigu (9 golova) i Cuju (7 golova) koji u nekoliko zadnjih kola „ubijaju“ suparničke golmane. Također je za pohvaliti izvrsno suđenje