2.HRL-jug: Sapunica se nastavlja

Biograd, ŠS Dvorana, 21.3.2009.
2.HRL-jug,16.kolo
RK BIOGRAD – RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 30:30(18:13)
Iako ovaj vikend nije bilo nikakve večere serija (sad bi već mogli reč "sapunica")bez poraza se nastavlja. Prošli tjedan smo odradili tri treninga i ukupan broj igrača koji su došli na te treninge je bio 6, otprilike. No ipak se skuplja dovoljan broj igrača za utakmicu za teškim Biogradom. Svi smo uplatili listiće u kladioni i krenuli u daleki Biograd...

Piše: Vjeko Vuković

Nedovoljno istrenirani, no sjetit ćemo se trenerovih riječi prije prošle utakmice: “Mi smo mali ali smo hrabri“. Izlazimo na teren u punom sastavu. Od prve sekunde se igra žestoko. Nakon nepunih 15 minuta dragovoljci se odvajaju na 5:9 odnosno +4 za nas. I tada kola kreću nizbrdo. Domaćini rade seriju od čak 9:0 što zvuči očajno za goste. Trener zove time out i do kraja  poluvremena pokušavamo držat na maloj razlici. Odlazimo u svlačionu sa -5. Trener nas opet ohrabruje: „Ako su se oni mogli vratit za 5:9 onda možemo i mi“! Gromoglasni pozdrav i počinje drugo poluvrijeme.

iz arhive

Budimo se odmah u početku i smanjujemo razliku na minimalnih -1. Opet smo imali nekih poteškoća sa kontrama, ali sedmerci su bili bolji. Tokom cijelog drugog poluvremena nikako ne možemo doći u vodstvo. Domaćini u 47. minuti bježe na tri razlike. Tog trenutka nam je trebao jedan time out da se ohladimo. Obrana postaje čvršća i treba istaknuti odličnog vratara Antu Čizmića Sipu koji je odlično odradio svoj posao (TO JE OBRANA!!). Pred sami kraj rezultat je uglavnom bio izjednačen. U zadnjoj minuti je rezultat ovisio o gostujućoj obrani. Naime, stojimo 30:30 i domaćini imaju napad. Odlučujući šut je upućen prema našem golu, no tada na scenu nastupa Miro Skender. Savršen blok i rezultat na kraju utakmice je 30:30.

iz arhive

Večera poslije utakmice je bila super, ali nešto nije štimalo. Pao je tiket koji smo odigrali svi zajedno. Nesritni Kedža sa svojim Colo Colo je „bacia u vitar“ skoro 40.000,00 kuna...tužno,ali istinito.