2.HRL-jug: Iz kontri promašili i bod

Metković,Sportska dvorana „Metković“,07.03.2009
2.HRL-jug, 14.kolo
RK OPUZEN – RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC  17:17(9:9)
U Metković smo krenuli u skoro punom sastavu, što je i radosna vijest za razliku od prošlog tjedna.U sastavu nisu bili Miroslav Bibo Pivac i golman Ante Bušić. Krenuli smo u 16.00 sati iz Dugog Rata u tuzi jer je bila subota i nismo navečer mogli vani. To se brzo zaboravilo, neko se sjetio večere posli utakmice i vraćen je osmijeh na lica. Aj da i pohvalin našeg vozača Boška koji nas je ugodnom vožnjom „bacia“ do Metkovića. Dosta uvoda, idemo na bitno!...

Nakon uspješno ispunjenih listića u kladioni na redu je bila utakmica. U svlačionici smo imali jako važan razgovor. Protivnici bez nekoliko važnijih igrača ali, trener napominje, ne znači da će bit lako. Zagrijavanje, izlazak na teren, gromoglasni pozdrav i slijedi utakmica. Početak kao i kod Splita, protivnici su poveli sa 3:1,a mi to preokrenuli na 3:5. Tog trenutka smo svi osjetili da će utakmica proći dobro u našu korist. Obrana je bila solidna, na momente je slabila.1. poluvrijeme je prošlo sa izjednačenim rezultatom međutim sa malo malo boljom igrom gostiju.

Za 2. poluvrijeme nemam komentara. Apsurdni nastavak utakmice. Ipak bježimo na +3, ali sa BEZBROJ promašenih kontri što nam „hoće reć“ da je domaći golman Vuletić bio ne samo izvrstan nego i igrač utakmice. Domaći u 52. minuti imaju gol razlike odnosno 16:15. Do 58. minute uspijevamo to preokrenuti na 16:17 i imamo napad. Taj napad  nismo uspijeli realizirat, domaćini bježe u kontru i 17:17. Međutim,ostalo je 7 sekundi,naš napad i time out. Neki su govorili da se napravi cepelin,neki u organizirani napad, neki ovo neki ono...Sve u svemu, I TO SMO PROMAŠILI. Ni sedmerci nam nisu baš išli svega 2/4, jednostavno je njihov golman imao svoj dan. Od domaćih igrača treba istaknuti Oršulića koji nam je zabio 10 golova, a kod dragovoljaca Marka Perića Ljigsona sa 7 golova.

Poslije utakmice smo imali jako važan razgovor u svlačioni u kojem je trener istaknuo lošu igru zbog manjka treninga kod pojedinaca. Stoga, tko ne bude dolazia na treninge NEMA MU VEČERE poslije gostujuće utakmice =).Sad bi tribali svi doć...