2.HRL-jug: Dugoraćani slavili u derbiju

Split, SC Gripe, 25.10.2009. gledatelja 200
2.HRL-jug, 6.kolo
RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RKHM DUBROVNIK 30:27(11:13)
Derbi na Gripama opravdao je očekivanja. Dosta gledatelja, korektna igra, i na kraju pobjeda Dugoraćana koji su visjeli punih 45 minuta. «Gospari» su vodili od početka (5:3, 9:4), samo su domaći pred kraj poluvremena na kratko poveli (11:10). Nastavak opet ide na stranu Ðikića, Penave, Bušlje…koji vode 15:13, 19:15. Tek Dugoraćani stižu na 22:22 i od tada prednost seli na njihovu stranu. Marko Perić, Klarić i Marin Stipičić u tom periodu zabijaju i sad «dragovoljci» imaju 4 gola viška (29:25) što gosti više  nisu mogli dostići...

Tekst: Mladen Bagić/ Hrvatski rukometni portal
Fotografije: Sandra Pivac

RK Hrv. dragovoljac: Joško Ivanišević, Nino Ćoko, Mislav Plazibat 1, Marko Perić 8, Jere Ivanišević, Jure Klarić 5, Miro Skender 3, Marko Galiot 7, Luka Hrvoslav Perić, Ivan Pleić, Marin Stipičić 6, Miroslav Pivac, Ante Čizmić.
Službeni predstavnik: Joško Čizmić
Trener: Mijo Klarić
Tehniko: Ante Dujić

RKHM Dubrovnik: Frano Ðikić,Hrvoje Stojić, Dubravko Popović,Ante Lagator 3, Antonio Hiltner, Vladimir Penava 6, Nikša Bušlje 6, Aldin Hajdarević 1, Maro Dabelić, Admir Čustović 5, Ante Dodig, Marin Vegar 6.
Trener: Pero Veraja