2.HRL-jug: Derbi zasluženo pripao Krilnku

iz arhive...Split, 14.03.2010.
Mala dvorana S.C. „Gripe“, 18.30, Gledatelja: 500
2.HRL–jug, 15. kolo
HRK KRILNIK - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 35:30(18:10)
Sve u naslovu piše... Na našu žalost, protivnik je bio bolji od nas i treba im iskreno čestitati i to priznati! Jer, i u porazu treba ostati velik! Da smo mogli bolje, znamo i sami... Da smo trebali bolje, to ne treba ni spominjati... Da tažim nekakve bilo objektivne, bilo neobjektivne razloge i uzroke našeg neuspjeha, ne bilo primjereno, niti pošteno... Ono što mogu reći jest da trebamo Boga moliti za lijepo vrijeme i svaku večer marljivo trenirati! A onda će nam se, valjda, opet osmjehnuti i božica Fortuna. Ona će nam do kraja svakako trebati, ali ono što je najbitnije: odlučujemo, još uvijek, sami o svojoj sudbini. Usprkos što smo potrošili skoro sav kredit koji smo tako uspiješno stvarali u prvom dijelu prvenstva...

Nakon duuugo vremena smo nanizali 2 poraza. Iako se po otvaranju ovog derbija to nije moglo nazrijeti. Počeli smo nabrijano i odlučno. Čvrsto u obrani, bez greške i precizno u napadu. Ali, tako smo „izdržali“ samo 5 minuta. Nakon što smo poveli 1:3, promašili smo 2 čista udarca u napadu i umjesto da odmah na startu odemo na komotnih 1:5, kola krenuše nezaustavljivo nizbrdo! Do kraja prvog poluvremena kao da nismo bili na terenu. Igrači Krilnika su nam zabijali kako su htjeli, a nama je bilo zabiti gol kao znanstvena fantastika! Totalni BLJAK od naše, ajmo je tako nazvati, igre! Bogu hvala da je došlo poluvrijeme i da smo dobili priliku 10 minuta doći k sebi. Jer, da je kojim slučajem prva dionica derbija trajala koju minutu više, bilo bi puno gore od 18:10!

Hrabrili smo se u svlačionici za vrijeme odmora, iako smo znali da će biti jako teško dostići domaćine! Opet smo izašli na teren nabrijani i željni osvijetljavanja obraza nakon blamaže u prvom poluvremenu, ali nije išlo glatko. Muku smo mučili u dostizanju velikog minusa. Odgrizali smo ga sporo i nedovoljno uvjerljivo. No, nismo klonili duhom. I, onda, kad smo napokon sputili zaostatak na -4 i dok smo još imali 5 minuta do kraja susreta i uz to i 2 igrača više, opet smo promašili ono što nismo smjeli! 3 čista udarca sa 6 metara smo bacili u vjetar, a za potpunu kaznu smo primili i gol. Tada je, valjda, bilo i definitivno jasno da smo gotovi. I to smo zaslužili kad nismo iskoristili pruženo! Završilo je na kraju rezultatom 35:30 i vrlo važni bodovi su nam nanovo izmakli!

I što za kraj reći, odnosno, zakljućiti!? Kažu da lopta ima dušu. Kakav je naš pristup u ovom nastavku drugoligaškog natjecanja, ja jedino mogu zaključiti da je to stvarno i istina! I bolje da je tako! Jer u životu se ništa ne može postići na ho-ruk način, već sustavnim radom i iskrenim zalaganjem. Na nama je da ponovno zaslužimo ono što smo s pravom izgubili...