TROGIR 36
KNIN 95 29

Izvor: Dubrovački vjesnik/Tonći Vlašić

RK DUBROVNIK-RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 31:34

Rukometaši Dubrovnika poraženi su i u 2. kolu južne skupine Druge hrvatske lige. Nakon što su na startu izgubili u Trilju od Trilj Pršut Voštane 33:26, u prvoj domaćoj utakmici bez bodova su ostali protiv Hrvatskog dragovoljca. Dojučerašnji Prvo 'B' ligaš je slavio u Gospinom polju 34:31 (18:15).

Vladimir Penava s 13 pogodaka bio je prvi strijelac RKHM Dubrovnik protiv Dugoračana, po 5 puta su mrežu gostiju zatresli Admir Ćustović i Hrvoje Grljević, tri puta Nikša Bušlje, po dva puta Anes Avdić i Ante Vegar te jednom Maro Dabelić. Još su za RKHM Dubrovnik igrali Tomislav Radić, Mateo Sabolić, Vide Vlahić, Ante Dodig, Maro Peručić, Aldin Hajdarević, Marino Bebić i Frane Ðikić. Prvi strijelac gostiju bio je Marin Stipičić s 10 pogodaka.

RKHM Dubrovnik je utakmicu otvorio vodstvom 1:0 i 3:1. Serijom 3:0 gosti prvi put imaju prednost (4:3), koju je u prvom poluvremenu domaćin uspio dva puta anulirati (4:4 i 5:5) te isto tako dva puta u nastavku izjednačivši prvo na 22:22 a potom na 23:23. Međutim, nakon posljednjeg izjednačenja, sa četiri pogotka u nizu, Hrvatski dragovoljac je ponovno stekao osjetnu prednost, koju je uspio sačuvati do kraja. Ujedno, četiri pogotka razlike, koliko su imali u nekoliko navrata, bila je najveća prednost gostiju na utakmici.