1.HRL: Remi s okusom poraza

Split. veloka dvorana SC Gripe
1.HRL, 24.kolo
RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK MLADI RUDAR  29:29(14:13). Nerješeni ishod derbija začelja ostavio je dugoratskim ljubiteljima rukometa gorak okus poraza nakon posljednjeg zvuka sirene. Nažalost, u subotu navečer u velikoj dvorani na Gripama nismo vidjeli rukometaše Hrvatskog dragovoljca u najboljem izdanju. Vidjeli smo jednu tipičnu neizvjesnu prvenstvenu utakmicu ravnopravnih protivnika, solidno popunjene tribine, vjernu ekipu navijača i neke nove drage face, utakmicu u kojoj su želju za pobjedom i dobre poteze ipak zasjenile brojne pogreške u igri na obje strane, dvoboj u kojoj je svaka momčad imala "svoj" period utakmice ...

DO KRAJA NEIZVJESNO

Neodlučeno s gorkim okusom poraza

Tekst i mutne fotografije: Mladen Banović
Ostale fotografije: Ranka Čizmić

Nakon početne "gonjalice" gol za gol, od sredine prvog dijela Dugoraćani su bili ta malo bolja ekipa, vodili su gol, dva prednosti, no u nastavku su gosti iz Labina okrenuli trend i vrlo brzo izjednačili, te do same završnice vodili s gol, dva prednosti.

RK HD - RK Mladi Rudar

"Dragovoljci" su dvije minute prije kraja pogotcima Mira Pivca uspjeli izjednačiti na 29:29. A onda su suci dozvolili Mladim Rudarima da posljednjih minut i deset sekundi zadrže loptu u svom posjedu.

Labinjani su, istina, odigrali aktivno posljednje napade, a kad im je nakon tridesetak sekundi prijetilo oduzimanje lopte gostujući trener je školski reagirao i zatražio time-out. Ništa se nije promjenilo ni u zadnjih trideset sekundi, balun nije promjenio vlasnika, osim što je Zele iznerviran sudačkim aršinom pet sekundi prije kraja utakmice zaradio isključenje zbog prigovora.

Pomalo je neshvatljivo da suci u samoj završnici utakmice ovako tolerantno "produže" napad koji traje i traje i traje - sve do kraja utakmice. No eto, valjda je to stigma "novajlije" u prvoj ligi, prokletstvo "vječitog gosta" koje prati Dugoraćane na njihovim Don Kihotovskim putešestvijama hrvatskim rukometom.

No bit će bolje... barem kod Jole u klasi optimist.

14. PRELOG               24   3   3   18   675:790    9

Nažalost, ovim domaćim remijem Hrvatski dragovoljac si je malo zakomplicirao situaciju u borbi za opstanak u Prvoj hrvatskoj rukometnoj ligi.Direktni konkurent, Mladi Rudar, nakon ovog remija je u prednosti, a Dugoraćanima valja pobjediti u oba preostala susreta, kod "kuće" na Gripama i u Crikvenici, te se nadati da ih ostali rezultati susjeda na tablici neće "poklopiti".