RK KMAN–KOCUNAR – RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 12:22(2:13)
HRVATSKI DRAGOVOLJAC - CETINKA 25:22(10:10)
KAMIČAK - HRVATSKI DRAGOVOLJAC 25:29(15:15)

6.krug, Knin, SD Knin, 01.03.2009
HRVATSKI DRAGOVOLJAC - ŠIBENIK 22:11(11:4)
KNIN 95 - HRVATSKI DRAGOVOLJAC 16:29(7:11)
U proteklih mjesec dana mlađi kadeti su u okviru 1.HMKRL-jug odigrali pet utakmica i ubilježili isto toliko pobjeda, od čega je zasigurno ona protiv triljana najznačajnija. Upravo tom pobjedom mlađi kadeti hrvatskog dragovoljca zakoračili su jednom nogom na državno gdje će imati priliku braniti naslov, što bi ujedno bilo i ispunjenje zacrtanog prije početka sezone, mada poznavajuči Bolu i ekipu…

U 4.krugu 1.HMKRL-jug, dugoračani su prema očekivanju pobijedili splitsku ekipu RK Kman-Kocunar. Od samog početka dao se naslutiti tijek utakmice. Bila je vidljiva razlika u kvaliteti tako da je utakmica riješena već u prvom poluvremenu, dok je nastavak bio rutinski odrađenj posao.

RK Kman-Kocunar
Josip Vukušić, Joško Jukić,Ivan Gotovac, Edo Behmen 1, Tonko Menkadžijev, Frane Barać 5, Bruno Vujević 1, Toni Šulović, Ivan Gudić 5, Ivan Lampalov.
Službeni predstavnik: Danijel Behmen
Trener: Milan Maras

RK Hrvatski dragovoljac
Matej Glavaš, Ivan Mustapić 1, Antonio Milinović 2, Dino Banović 5, Mislav Mihanović 4, Toni Novaković 5, Dino Suša 2, Duje Tafra 2, Stjepan Bajkuša, Mate Radalj, Matej Pocrnja 1, Matej Jakelić, Marin Bitanga, Šime Šolić.
Službeni predstavnik: Joško Čizmić
Trener: Boško Nazor
Pom. Trener: Ivan Pleić

Prva utakmica koja je odigrana bila je ujedno i najteža, bio je to susret jedinih neporaženih ekipa u mlađekadetskoj ligi regije jug.  Bila je to prava muška utakmica, napeta i čvrsta. Počelo je gol za gol šta je trajalo cijelo prvo poluvrijeme, pa se na odmor odlazi neodlučenim rezultatom. U nastavku ista priča, nastavlja se neizvjesnost do desetak minuta prije kraja kada se predvođeni Šolićem,Banovićem i Galom dugoraćani odvajaju na +3 koje uspijevaju sačuvati do kraja. Iako su dragovoljci bili igrački oslabljeni još jednom su pokazali pobjednički mentalitet i pobijedili kad je najviše trebalo nanijevši odličnoj ekipi Cetinke prvi ovosezonski poraz.

Matej Glavaš, Matej Pocrnja, Duje Tafra, Dino Banović 10, Mislav Mihanović, Toni Novaković 1, Ante Gale 9, Dino Suša 2, Stjepan Bajkuša 2, Mate Radalj, Antonio Milinović, Milivoj Kaštelančić, Šime Šolić 1, Ivan Mimica.

RK Cetinka
Ante Ćaleta, Ante Golem 3, Anđelo Pezelj 1, Hrvoje Brčić, Josip Brčić 2, Luka Varenina 1, Viktor Gudić Leto 6, Goran Sikirica 1, Luka Grubišić 5, Petar Šušnjara, Ivan Bilonić, Stipe Perković, Josip Čondić Bijader 3.
Trener: Nenad Alfirević
Pom trener: Nenad Sučić

Druga utakmica bila je preslika prve, samo šta su dragovoljci nakon iscrpljujuće pobjede nad Cetinkom protiv Kamička zaigrali opuštenije, pa se do poluvremena opet igra gol za gol. U drugom dijelu raspoloženim Dinu i Šimi priključio se još i Toni Novaković što se pokazalo presudnim. Dugoraćani odlaze na +3 i do kraja samo održavaju razliku do konačnih 29:25.

RK Kamičak
Ivan Prolić, Petar Barač 11, Nedo Knezović, Neno Zdilar 10, Branimir Gašpar, Miro Delonga 1, Ivan Filipović Grčić, Ivan Pralija, Tomislav Smoljo, Elvis Kanaet 1, Marinko Majstorović, Vedran Pavić 2,
Trener: Ivan Vladović
Pom trener: Ivan Grubišić-Čabo

Hrvatski dragovoljac
Matej Glavaš, Mateo Runjić, Matej Pocrnja 4, Duje Tafra 5, Dino Banović 10, Toni Novaković 5, Ante Gale, DinoSuša, Stjepan Bajkuša 3, Mate Radalj, Ivan Škaro, Milivoj Kaštelančić 1, Šime Šolić 1, Ivan Mustapić.

Lakše od očekivanja pobjeđeni su šibenčani. Od samog početka dugoraćani su nametnuli svoj ritam koji „domaći“ jednostavno nisu mogli pratiti. Stekao se dojam da su šibenčani bili impresionirani.

Matej Glavaš, Matej Pocrnja 1, Nediljko Galić, Dino Banović 8, Mislav Mihanović, Toni Novaković 2, Ante Gale 3,Dino Suša 2, Duje Tafra 2, Stjepan Bajkuša 1, Matej Jakelić, Ivan Mustapić, Šime Šolić 3, Ivan Škaro.

RK Šibenik
Šime Kuač, Hrvoje Donđivić, Roko Grubelić 1, Marko Jurić 1, Robi Nakić 1, Jure Bušac 1, Ivan Pavić 1, Davorin Dobrijević 1, Kristijan Cvjetković 3, Luka Škugor, Matija Junaković 2, Ivan Matulović.
Trener: Ivica Teskera

KNIN 95 - HRVATSKI DRAGOVOLJAC 16:29(7:11)

Rutinski odrađen posao protiv domaćina. Vodstvo se povečavalo kako je utakmica odmicala. Na kraju visoka pobjeda dragovoljca.