1.HMKRL-jug: devet utakmica, sedam pobjeda, remi i poraz

Evo, kao što je već postalo i uobičajeno, za mlađe uzraste Hrvatskog dragovoljca donosimo "skupno" izvješće nakon devet odigranih utakmica u okviru 1.Hrvatske mlađekadetske rukometne lige. U prvom krugu ubilježen je šokantni poraz u Zadru, te pobjeda nad Olimpijom. Usljedio je remi protiv Krilnika...tri utakmice tri boda. Neko bi rekao dobro, ali poznavajući ovu talentiranu ekipu, prava riječ bila bi mizerno! Ipak mladi dugoraćani su se trgnuli i u narednih šest utakmica ubilježili isto toliko pobjeda. Više o utakmicama koje su odigrane pročitajte u nastavku članka...

Zadar,14.11.2009.
U Zadru smo odigrali prve utakmice ovosezonskog nastupa u Prvoj Hrvatskoj mlađekadetskoj ligi – Jug. Šta reć o utakmicama možda najbolje ništa.
RK ZADAR-SLAD ICE CREAM - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 20:18(11:9)
RK Hrv. dragovoljac:Matej Glavaš,Zore Vranješ, Matej Pocrnja 2, Dino Banović 9, Mislav Mihanović, Toni Novaković, Dino Suša 4, Duje tafra, Stjepan Bajkuša 1, Mate Radalj, Matej Jakelić, Šime Šolić 2, Petar Barun, Željko Bušić.
Službeni predstavnik: Jadran Čizmić
Trener: Boško Nazor

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK OLIMPIJA 34:16(17:7)
RK Hrv. dragovoljac: Matej Glavaš, Zore Vranješ 2, Matej Pocrnja 4, Dino Banović 4, Mislav Mihanović 2, Toni Novaković 2, Dino Suša 1, Duje Tafra 2, Stjepan Bajkuša 1, Mate Radalj, Matej Jakelić 6, Petar Barun 4, Šime Šolić 6, Željko Bušić.

Split,16.12.2009
Utakmica protiv Krilnika koji se lipo ekipira. Vodili većinu utakmice,pred kraj mali pad koncetracije, na kraju imali udarac za pobjedu.
HRK KRILNIK - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 22:22(11:13)
RK Hrv. dragovoljac:Matej Glavaš,Matej Pocrnja, Dino Banović 7, Zore Vranješ 1, Ante Gale 7, Dino Suša 3, Duje Tafra, Stjepan Bajkuša 1, Mate Radalj, Matej Jakelić, Željko Bušić, Šime Šolić 3.
Službeni predstavnik: Joško Čizmić

Dubrovnik,7.2.2010.
Ovo kolo gostovali smo  u Dubroniku protiv dvije Dubrovaćke momčadi.
Prva utakmica protiv /boljeg/ Dubrovnika.Prvo poluvrijeme bilo je lako ćemo i izgubili smo 7:4. U drugom poluvremenu odradili smo taman toliko za dobit utakmicu bez velikih stresova. Za brzo zaboravit.
Druga utakmica protiv /lošijeg/ Dubrovnika, tako smo i igrali, ali toliko smo bolji da nije bilo problema. Samo se doziramo, taman za pobjedu. Također zaboraviti.

RKHM DUBROVNIK - RK HRVATSKI DRAGOVOLJC 11:17(7:4)
RK Hrv. dragovoljac:Matej Glavaš, Nediljko Balić, Dino Banović 9, Toni Novaković, Mislav Mihanović, Dino Suša 1, Zore Vranješ 3, Stjepan Bajkuša, Mate Radalj, Matej Jakelić 1, Šime Šolić 3, Željko Bušić.

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - ŠR DUBROVNIK 23:16(10:7)
RK Hrv. dragovoljac: Matej Glavaš, Nediljko Balić, Dino Banović 9, Toni Novaković, Mislav Mihanović, Dino  Suša 2, Zore Vranješ 5, Stjepan Bajkuša, Mate Radalj, Matej Jakelić 2, Šime Šolić 5, Željko Bušić.

Split,13.2.2010.
Domaćini smo u Splitu momčadima Solina i Trogira. Trebale su to  biti tvrde i neizvjesne utakmice, međutim...
Prva utkmica protiv Solina. Solin u krizi i to velikoj. Želim  im šta brži oporavak i da to budu utakmice kao prije. Bila je to jednosmjerna ulica na našu stranu.
Protiv Trogira ista priča. Togir se prida još prije Solina,tako da utakmica nije bila napeta.

MRK TROGIR - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 11:21(5:11)
RK Hrv. dragovoljac: Matej Glavaš, Matej Pocrnja, Nediljko Balić, Dino Banović 4, Duje Tafra, Toni Novaković, Ante Gale 8, Dino Suša, Zore Vranješ 3, Stjepan Bajkuša 3, Matej Jakelić 1, Zvonimr Ðeko, Šime Šolić 2, Mislav Mihanović.

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK SOLIN 19:9(9:5)
RK Hrv. dragovoljac: Matej Glavaš, Matej Pocrnja, Nediljko Balić, Dino Banović 2, Duje Tafra 1, Toni Novaković, Ante Gale 7, Dino Suša 3, Zore Vranješ, Stjepan Bajkuša 2, Mate Radalj, Matej Jakelić 1, Šime Šolić 3, Mislav Mihanović.

Trilj,21.2.2010.
Ove utakmice odlučuju o plasmanu u Prvu Hrvatsku kadetsku ligu u koju ulaze četri najbolje momčadi iz dvogodišnjeg ciklua Prve mlađekadetske lige Jug.
Prva utakmica protiv Cetinke koja se bori za plasman u Kadetsku ligu. Derbi. Prvo poluvrijeme nerješeno, igra samo Banović, ostali još pod ručnom.Drugo poluvrijeme budi se Šime Šolić koji sa dva isključenja igra cijelu u takmicu sa Banovićem iz prvog poluvremena. Dali su ruke još Suša i Novaković u obrani i to je bila prevaga za sigurnu pobjedu.
Druga utakmica bila je šetnja protiv Kamička koji se potrošio  u prvoj utakmici protiv Krilnika koju su dobili.
Sad smo opet u dobroj poziciji za plasman u Prvu ligu i za plasman u Državnu završnicu među 12 najboljih momčadi u Državi. Idemo dalje.

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK TRILJ PRŠUT VOŠTANE 25:18(11:11)
RK Hrv. dragovoljac: Matej Glavaš, Matej Pocrnja, Nediljko Balić, Dino Banović 5, Duje Tafra, Toni Novaković, Ante Gale 8, Dino Suša 3, Zore Vranješ 4, Stjepan Bajkuša 2, Mate Radalj, Matej Jakelić, Mislav Mihanović, Šime Šolić 3.

RK KAMIČAK - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 19:32(6:10)
RK Hrv. dragovoljac: Matej Glavaš, Matej Pocrnja 1, Nediljko Balić 2, Dino Banović 5, Duje Tafra 2, Toni Novaković 2, Ante Gale 8, Dino Suša, Zore Vranješ 4, Stjepan Bajkuša 3, Mate Radalj, Matej Jakelić 3, Zvonimir Ðeko, Šime Šolić 2.