Solin, GSD Bilankuša, 01.03.2009.godine
1.HKRL, 10. krug
RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC – RK ÐAKOVO 25:25(12:10)
RK OSIJEK- ELEKTROMODUL – RK HRVATSKI  DRAGOVOLJAC 29:22(12:11)
Nakon dvije gostujuće pobjede porastao je optimizam u našim redovima,ali ne zadugo.Jučer sreći adresa nije bila RK Hrvatski Dragovoljac. Barem ne kadetima...Od očekivana četiri boda u srazu sa izravnim konkurentima osvojili smo samo jedan. Da stvar bude još i gora favorizirani Solin je ostao bez bodova u srazu sa đakovčanima, što je dodatno utjecalo na situaciju na začelju prvenstvene tablice…

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC – RK ÐAKOVO  25:25(12:10)

Utakmicu dobro otvaramo te konstantno vodimo 2-3 razlike. Tako završavamo i poluvrijeme. Drugo poluvrijeme još bolje počinjemo, čak se odvajamo na 5 golova prednosti i umjesto da smirimo utakmicu i mirno je privedemo kraju nama se žurilo pobijediti. Nažalost, pokazalo se kobnim. Gosti su nas tako brzo iskontrirali da su imali čak napad za vodstvo.U zadnju minutu ulazimo sa 2 gola prednosti, pa tada, pomalo čudno, naš dotad najbolji igrač Dino Banović tako reć daruje 2 lopte protivniku, te oni na kraju zabijaju gol za neriješeno. Ipak,ostajem dojma da smo zaslužili pobjedu, ali jednostavno nije išlo kad je najviše bilo potrebno.

RK Hrv. Dragovoljac
Mislav Plazibat 9, Ivan Knezović, Dino Banović 8, Ante Matić, Ante Gale, Ante Jakelić, Stjepan Bajkuša, Mirko Ðonlić, Marin Mekinić 2,Toni Roščić 4, Ante Bušić, Ivan Kaša 1, Mate Štrljić 1, Šime Šolić.
Službeni predstavnik: Joško Čizmić
Trener: Boško Nazor

RK Ðakovo
Mislav Miočević, Antonio Jurić, Nikola Josipović 4, Josip Punda 4, Marko Vuković 1, Davor Poljičak 7, Antonio Josipović 5, Denis Toth, Mislav Petrović, Matej Išasegi 4, Karlo Recher.
Trener: Pero Tadić

RK OSIJEK- ELEKTROMODUL – RK HRVATSKI  DRAGOVOLJAC  29:22(12:11)

Druga utakmica zaredom i jasno je bilo da ćemo puno teže odigrati utakmicu nego prošlu. Otvaramo ne baš tako dobro, gosti vode po 2 razlike, ali se budimo te povedemo čak 10-7. Gosti do kraja poluvremena rade seriju 5-0, mi uspijevamo samo zabiti gol za 12-11. Drugo poluvrijeme još gore, gosti povećavaju prednost, suci loše sude, te nas oštećuju za podosta sumnjivih lopti, ali ne želim umanjivat zasluženu pobjedu Osiječana. Jednostavno nije išlo, čestitke Osječanima i Ðakovčanima.

RK Osijek Elektromodul
Tomislav Zupčić,Jan Bajec 1, Matija Sakač 10, Frano Zrno 6, Luka Stojanović 6, Matej Lončarić 1, Marko Puškarić 2, Ivan Jurić, Marko Jukić 2, Tomislav Ek, Sven Maltašić, Marko Stjepan Balikić 1.
Službeni predstavnik: Dražen Jukić
Trener: Josip Ivičić

Mislav Plazibat 8, Ivan Knezović, Dino Banović 3, Ante Matić, Ante Gale 3, Ante Jakelić, Stjepan Bajkuša, Mirko Ðonlić, Marin  Mekinić 1, Toni Roščić, Ante Bušić, Šime Šolić, Ivan Kaša 4, Mate Štrljić 3.
Službeni predstavnik Joško Čizmić

Sad bi se malo osvrnuo na stvari i situaciju s ovim godištem. Smjena gdje su Roščić, Miki, Matić, Tule i ekipa nema problema, ali ova smjena di smo mi ostali je jako loša što se treniranja tiče. Danas od kadeta dođemo samo nas 3 na trening. Bija bi red da se malo uozbiljite Štrljiću, Bušiću, Kaša, Minja, Šime, Dino i ekipa.Čudimo se lošim igrama, a nema nas nikako na treningu. Svaka čast pojedincima, ali ovako ne ide. Nadam se da ćete se uozbiljit i počet češće dolazit na treninge, a čini mi se da će pobjede zbog ovih razloga ipak malo pričekati.