Virovitica, dvorana tehničke škole, 09.11.2008.godine
1.HKRL, 3.krug
RK BJELOVAR - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 30:28(14:15)
RK VIRO-VIROVITICA - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 23:31(10:15)
Kadeti Hrvatskog dragovoljca ovaj su vikend u Virovitici odradili i treči krug prve kadetske lige. Iako su se nadali maksimalnom broju osvojenih bodova, zadovoljni su i polovičnim učinkom. Ipak bodovi u gostima imaju svoju težinu. Iako smo mislili da ćemo teško s Virom, a puno lakše s Bjelovarom, izgleda da smo se prevarili, pa je bilo baš onako kako smo najmanje očekivali. A kako je to bilo pročitajte u nastavku...

Utakmicu protiv Bjelovara nismo započeli dobro, ne uspijevamo nametnuti svoj ritam i odvojiti se na veću razliku, što je na po mom mišljenju odlučilo ovu utakmicu. Na poluvremenu smo ipak vodili 15:14, iako smo samo 3 minute ranije gubili 12:9.

I onda kad smo pomislili da smo se probudili, dolazi do neobjašnjivog pada u igri što bjelovarci koriste i odvajaju se na (kasnije se pokazalo nedostižnih) 6 golova prednosti. Iako smo se uspijeli vratiti na -1 pred sam kraj, primamo gol sa 12 metara tijekom pasivnog napada, te na kraju gubimo 2 razlike, zasluženo. Od naših vrijedi spomenuti Štrljić sa 7, te Kašu i Banovića sa po 6 golova. Kod gostiju se istakao Klokockan sa 12 golova.

Hrvatski Dragovoljac
Bušić, Serdarušić 2, Plazibat 2, Banović 6, Matić, Jakelić, Ðonlić, Mekinić 4, Roščić, Šolić 1, Kaša 6, Štrljić 7.

Bjelovar
Hersak, Lalić 2, Nreca 4, Minigo, Horvat 5, Burekovac, Kocijan Jurić, Div,Matenda, Klokockar 12, Nikolić, Špoljarić 1, Paripović 6.

U utakmicu s Viroviticom ušli smo rasterečeni, ipak su domaćini glasili za favorita, pogotovo šta se zna da je to bolja momčad od Bjelovara.
Domaći su bolje otvorili utakmicu i poveli 6:3, te su imali sedmerac za +4, ali ga je Miki obranio. I onda kao da se nešto dogodilo u našim glavama, pa do kraja poluvremena igramo odlično i radimo seriju 12:4, pa na poluvrijeme odlazimo sa značajnom prednosti (15:10). Drugo poluvrijeme otvorili smo baš kao što smo završili prvo,te smo se u jednom trenutku odvojili na 11 razlike. Nakon toga mirno smo utakmicu priveli kraju do konačnih 31:23.

U ovoj utakmici imali smo puno raspoloženih igrača,a posebno su raspoloženi bili vratari, što je bio ključ naše pobjede. Svi smo bili dobri, ponovno je najviše golova postigao Štrljić (8), te Banović i Plazibat po 6, ali i Mekinić 5 golova.

Hrvatski Dragovoljac:

Viro Virovitica:
Mikolčić, Tomeković, Ponikvar, Flas 2, Predragović, Juhaz,Iličić 2, Smiljčić 4, Grgurević 4, Orijenić 5, Balaz, Benko 3, Fent 3, Vrbančić.

Na kraju bi posebno pohvalio Roščića koji je sa slomljenim prstom odlično odigrao u obrani (u napadu nije mogao pomoći) i još jednom svima pokazao kako se igra sa srcem.