Kaštel stari, gradska dvorana KAŠTELA,08.03.2009. godine
1.HKRL, 11.krug
RK EMC SPLIT - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 18:20(10:8)
RK KAŠTELA - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 28:19(18:9)
U 11.krugu kadetske lige koji se odigrao u Kaštel Starom sastale su se četiri dalmatinske ekipe. Važni bodovi bili su u igri, a za nas posebno važna bila je utakmica sa EMC-Splitom. To je bila utakmica na koju smo se koncentrirali i u kojoj smo se nadali povoljnom rezultatu. Kaštlani su trenutno ipak stepenicu ispred nas…

RK EMC SPLIT - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 18:20(10:7)

Utakmica sama po sebi bila je jako zahtjevna. Igralo se u ranom jutarnjem terminu tako da se nismo uspjeli ni pošteno razbuditi, a Splićani su već imali prednost od 3 gola. Do poluvremena uspijevamo nekako smanjit tu prednost na 7:10. U nastavku igramo sve bolje i bolje. Domaćini su griješili, a mi u najvažnijim trenucima utakmice preko Banovića, koji je zabijao i iz nemogućih situacija, poveli, te doveli utakmicu do neizvjesne završnice. Splićani opet rade mini seriju 2-0, te povedu ali mi sa nekoliko golova uzastopno povedemo sa čak 19:16. Tada oni zabijaju 2 gola za 19-18, te ostaje 10 sekundi do kraja. Kada smo se uspjeli izvući za udarac, njihov golman brani, a lopta se odbija do Mekinića koji zabija gol za potvrdu pobjede.

RK Hrvatski dragovoljac
Mislav Plazibat 9, Ivan Knezović, Dino Banović 5, Ante Matić, Ante Gale, Ante Jakelić, Stjepan Bajkuša, Mirko Ðonlić, Marin Mekinić 2, Toni Roščić 2, Ante Bušić, Šime Šolić 2, Ivan Kaša, Mate Štrljić.
Službeni predstavnik: Joško Čizmić
Trener: Boško Nazor

RK EMC-Split
Zvonimir Gambiroža, Duje Maretić 1, Mario Ivanišević 1, Mislav Mladinić, Mandalinić Stipe 2, Duje Šarić, Komar Duje, Ivan Pušić, Dino Antičević, Arar Slavko 5, Munitić Hrvoje 1, Jakov Bradarić 4, Vranković Jakov 4, Vickov Josip.
Trener: Boško Balić

Suci: Marko Mucić i Roberto Parunov iz Splita
Nadzornik: Slavko Paut iz Okruga Donjeg

RK KAŠTELA-RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 27:18(18:9)

Kaštelani su bolja momčad, te nismo puno očekivali od ove utakmice, pogotovo što smo nastupili bez trenera Boška, zamijenio ga je Pleić, bez Štrljića koji se ozlijedio utakmicu prije (udarac u nogu) i fibroznog Mekinića (koji je i pod visokom fibrom odigrao kontra Splita). Iako smo počeli dobro, do 15 minute bilo je neriješeno, gosti brzo rade seriju pogodaka, te odlaze sa velikih 9 golova prednosti na odmor.
Drugo poluvrijeme slična stvar, gosti uspijevaju doći do cak +15, mi smanjujemo na, amo reć pristojnih,+9.

Iduće kolo doma s Bjelovarom i Viroviticom,treba uzeti 2 boda,za sigurnu plovidbu kroz kadetsku ligu.Nemamo ništa protiv 4 boda.