Solin, SD Bilankuša, 08.02.2009.
1.HKRL, 8.krug
RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK CROATIA OSIGURANJE 18:28(10:12)
RK DUGO SELO - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 22:20(11:10)

Početak polusezone nismo mislili da ćemo otvoriti dobro. Iako smo često trenirali, treninzi nisu bili jakog intenziteta.Uglavnom da ostanemo u formi. Ali, trebalo se ipak pripremit jer nam u goste dolaze dvije daleko najbolje ekipe u državi – Croatia osiguranje Zagreb i aktualni prvaci Dugo Selo...

Prva utakmica sa Zagrebom. Znali smo da moramo ući koncentrirano u napadu, da nas odmah ne iskontriraju. Igrali smo na duge napade jer nemamo snage sa njima igrati „run & gun“. U napadu samo pametno, ali ne dugo jer je Zagreb vrlo brzo napravio seriju 5:0, te poveo već navedenim rezultatom. Pomislili smo da ćemo pasti bez ispaljenog metka,ali se budimo, te im uzvraćamo serijom 6:0, nakon koje prvi put dolazimo u vodstvo. Do kraja poluvremena malo smo pali, ali ne i odustali. Bilo je 12:10 za goste. Drugo poluvrijeme smo odlučili se čuvat jer teško da ćemo odigrat do kraja ovako snažan tempo, pa smo stali na loptu, Zagreb malo-pomalo povećava svoju prednost, što na kraju iznosi velikih, ne baš realnih +10. Sve u svemu svaka čast Zagrepčanima na pobjedi.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC
Mislav Plazibat 3, Ivan Knezović, Dino Banović 6, Ante Matić, Toni Novaković, Mislav Katavić, Ante Jakelić, Stjepan Bajkuša, Mirko Ðonlić, Marin Mekinić 1, Toni Roščić, Ante Bušić, Ivan Kaša 3,Mate Štrljić 5.
Službeni predstavnik: Joško Čizmić
Trener: Boško Nazor

ZAGREB CO
Fran Mikulaš, Sandro Stojaković 3, Omar Šibić 3, Marin Marinković 1, Tomislav Nikolić, Luka Šare 1, Filip Štembal 6, Filip Ivić, Hrvoje Pinoza, David Milićević 2, Filip Čelić 9, Marko Mokrović, Mario Vulgač 3.
Trener: Vladimir Jelčić
Pom. trener: Luka Panza

Druga utakmica protiv aktualnih prvaka Hrvatske i trenutačno prvoplasirane ekipe na tablici. Nisu izgubili ni jedan bod, ali nismo imali namjeru olako prepustiti bodove. Nedostajalo je samo malo iskustva i rutine...

Loš početak se dao naslutiti kad su gosti već u 10 minuti poveli s 5 razlike. Malo pomalo se vračamo u igru, što donosi neodlučen rezultat, ali gosti do kraja poluvremena postižu pogodak za minimalno vodstvo. Drugo poluvrijeme slika svih naših početaka. Prvih pet minuta drugog dijela u nas su uvijek crne rupe. Tako i sada, u samo 2 napada gosti odlaze na +3, ali mi se uspijevamo vratiti 5 minuta prije kraja na neodlučen rezultat. Opet nas je bodova koštala bezidejnost u napadu, obrana je bila dobra, čvrsta, a ako bi gosti nekim slučajem i prošla kroz obranu, osigurač na golu bio bi sve bolji i bolji Mirko Ðonlić koji je skupio 20 obrana tokom jučerašnjeg dana, više manje sve su to bile kontre i ziceri, ali on je bio glavni krivac sto Dugo Selo nije uspjelo pobijedit vise od 2 razlike. Svaka čast Miki, samo nastavi ovako, ali i čestitke ekipi Dugog Sela.

Idući tjedan ide se u Karlovac. Idemo na teško gostovanje, ali ne nosimo bijelu zastavu.