Samobor, 29.11.2009.
1.HKRL, 4.krug
RUDAR – HRVATSKI DRAGOVOLJAC 26:23(15:11)
HRVATSKI DRAGOVOLJAC – MEDVEŠČAK NFD 25:31(11:15)
U 4.krugu kadetske lige, koji je odigran u Samoboru, ostali smo bez bodova i kući smo se vratili praznih ruku. Znali smo da idemo u goste dvijema objektivno boljim ekipama od nas, ali se nismo predali išli unaprijed predati, dapače. Protiv Rudara smo bili blizu, a pošto smo igrali dvije utakmice zaredom, protiv Medveščaka nam je ponestalo snage…

Piše: Mislav Plazibat Keđa

Utakmicu otvaramo loše, domaćini nas kao i skoro sve momčadi lako kontriraju, sporo se vraćamo u obranu i lako dolaze do prednosti od 7 golova. Do kraja poluvremena uspijevamo smanjiti na relativno podnošljivih -4 (15:11). Nismo se predali, ulazimo puno odlučnije u drugi dio, i nakon desetak minuti stižemo do izjednačenja. Ubrzo i vodimo, te imamo napad za odvojiti se na 2 razlike, ali ne uspijevamo, te igramo u egalu do kraja utakmice. U zadnjoj minuti ne uspijevamo postići gol, a ekipa Rudara to zna iskoristit, te postiže 3 pogotka i zasluženo pobjeđuje.

Ulazimo odlučno, te odmah vodimo 3:0. Držimo prednost sve do 20 minute, kad jednostavno pucamo, kontriraju nas zbog nedostatka snage, napad spor i bezidejan, obrana slaba, golmani ne mogu spojit nekoliko obrana i Zagrepčani, odlaze sa 4 gola prednosti na odmor. U drugi dio ulazimo opušteno, te oni rutinski rješavaju pitanje pobjednika.

Iduće kolo pauziramo, pa ćemo odigrat predkolo protiv Triljana. Poslije toga smo domaćini dvjema istarskim momčadima, Kvarneru i Zametu. Tu ćemo pokušat doći do kojeg boda, te tako uljepšat stanje na tablici.