HRVATSKI DRAGOVOLJAC - SAN SPORT  22:25 (10:11)
IVANČICA - HRVATSKI DRAGOVOLJAC 32:27 (17:10)
Trilj, Sportska dvorana Trilj, Subota, 06.02.2010.
1.HKRL, 8.krug
HRVATSKI DRAGOVOLJAC - CO ZAGREB 19:25 (11:11)
DUGO SELO  - HRVATSKI DRAGOVOLJAC 32:29 (19:15)
Mladi rukometaši Hrvatskog dragovoljca u okviru 1.kadetske lige odigrali su četiri utakmice i ubilježili isto toliko poraza. Ipak, nisu pali bez ispaljenog metka, već su dobrano namučili favorizirane protivnike. Više o samim utakmicama pročitajte u nastavku članka...

Čakovec, Dvorana Graditeljske škole Čakovec, Subota, 16.01.2010.
Utakmica sa protivnicima sličnim nama, što trkački, po visini ali i po snazi. Fascinatno je da smo izgubili koliko se sjećam 2 razlike, iako je u zadnjoj minuti bilo neriješeno, a s obzirom da od igrača nitko, ali baš nitko nije imao ni približno svoj dan, nije ni normalno da pobjedimo. Ipak na golu smo imali fantastičnog Antu Bušića koji je branio utakmicu sezone, ali nažalost u krivom trenutku.

Otvaramo loše utakmicu, obrana porozna, golmani slabi, napad sterilan pa na poluvrijeme odlazimo sa zaostatkom od sedam pogodaka. U drugi dio ulazimo jače i sa željom da pobjeidmo. Stižemo malo pomalo i do 3 gola zaostatka, ali više nije bilo snage, pa na kraju  gubimo 5 razlike.

Protiv najbolje ekipe Hrvatske ulazimo maksimalno u obrani, ali ne baš efikasno u napadu. Prvo poluvrijeme stalno vodimo, čak i 3 razlike, ali na kraju primamo nesretno gol, pa je rezultat na poluvremenu 11:11. Drugio dio se držimo do 30.minute i onda naglo padamo, na kraju uzgubimo s 6 razlike koliko se sjećam.

Odmah do Zagreba najjača momčad lige,ali nama to ništa ne predstavlja. Ulazimo jako loše u utakmicu, te gubimo čak i po 6 razlike, ali nekako do poluvremena ipak smanjujemo na -4. Drugo poluvrijeme velikim zalagenjem vraćamo se pomalo u utakmicu  i okrećemo rezultat na +2 za nas. Gosti odgovaraju i nakon nekog vremena izjednačavaju, te se u zadnju minutu ulazi sa poravnatim rezultatom, kada gosti postižu 3 gola, a mi nijedan i tragično gubimo. Stvarno šteta, jer smo svi ostavili srce na terenu, ali jednostavno Bog je htio drugačije.

Iduće kolo je protiv Karlovca i Crikvenice,obe odlične ekipe,ali još moramo odigrati zaostale utakmice protiv Kvarnera i Zameta,te predkolo protiv Cetinke.