1. HRL JUG - 18. KOLO: RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 35:23 RK BUZET

Momčad "Dragovoljca" jučer je uvjerljivo slavila u Omišu protiv "Buzeta". Osma je to od devet utakmica na domaćem terenu u kojoj nismo poraženi ove sezone, a porazio nas je samo lider prvenstva - RK "Ribola Kaštela". Domaći teren uvijek donosi prednost, pogotovo uz vjerne navijače koji su se opet okupili u lijepom broju.

Otvaranje utakmice bilo je sjajno za "crne". Već u 7-oj minuti rezultat stvorena su tri pogotka prednosti, a u 16-oj i pet. Domaći su u tom periodu prikazali odličnu obranu i raspoložen napad. Gosti su uspjeli održavati takvu razliku do 26-e minute, ali tada su domaćini ubacili u višu brzinu i na poluvrijeme otišli s prednošću 18:10.
Nastavak susreta nije donosio naznake ikakve promjene za konačni ishod. U početku su "Dragovoljci" zabijali, a Buzećani uzvraćali istom mjerom. Međutim, serijom 5:0, raspoložena momčad "Hrvatskog dragovoljca" pobjegla je na visokih 12 razlike, pa su usljedile brojne rotacije u oba sastava. Nakon posljednjih deset minuta igre, razlika je ostala jednaka, a na semaforu je u konačnici pisalo 35:23.
Najbolji pojedinci jučerašnjeg susreta upisali su 8-ice. To su bili Stanko Marčić, Mislav Plazibat i Hrvoje Urličić. Raspoloženi su bili i vratari Matej Glavaš i Darko Jurin.
Utakmicu pred uskršnju pauzu igramo u istarskom Labinu, protiv momčadi "Rudar Adria Oil", kao direktni dvoboj za četvrto mjesto na tablici.