• počeci rukometa u dugom ratu

Rukomet se u Dugom Ratu počeo igrati davne 1954. godine

Pročitaj više.

• turnir ratko kosor

U organizaciji rukometnog kluba Orkan, u Dugom Ratu je u rujnu 1988. godine održan prvi memorijalni turnir "Ratka Kosora" u znak sjećanja na tog prerano preminulog igrača i trenera koji je ponikao u Orkanu.

više informacija

• PRVACI HRVATSKE !

Dječaci rođeni 1994. godine i mlađi postali su Prvaci Hrvatske.

• PJESKAŠI NA KROVU HRVATSKE

Klub rukometa na pijesku ''Dugi Rat'' prvak Hrvatske za sezonu 2007

Ne može se do pobjede igrajući samo 15 minuta

Ivano BalićNa europskom rukometnom prvenstvu u Švicarskoj reprezentacija Hrvatske zabilježila je svoj prvi poraz. Izgubila je od Rusije rezultatom 29:30. 15-tak minuta prije kraja utakmica je djelovala potpuno izgubljeno jer su Rusi vodili sa 8 razlike, a naši igrali loše. No, tad su naši pokazali da su još uvijek oni pravi i minutu prije kraja došli do gola razlike. Hrvatska je imala posljednji napad no danas vrlo neraspoloženi Pero Metličić još je jednom promašio gol i Rusi su zasluženo pobjedili. Prije Pere je Šprem zapucao čistu kontru za minus 1, danas jednu od mnogih prilika (uz falivena tri sedmerca!) koju su naši zlatni rukometaši bacili u ruski bunar. Poraz je manje-višebezbolan, jer Hrvatska ide u sljedeći krug natjecanja sa dva boda, dok Rusi prenose četiri...

Optimizam donekle budi činjenica da su naši rukometaši napravili sedam golova razlike pred kraj, a obzirom na blago rečeno čudnu igru i neuobičajeno velik broj pogrešaka, te sve ostalo prikazano danas, sasvim su zasluženo izgubili.